رقابت اچ‌بی‌او و نتفلیکس برای پخش فیلم گودزیلا علیه کونگ

فکر می‌کردیم قرار است شاهد نبرد دو هیولا در یک فیلم موفق باشیم، اما حالا شاهد جدال کمپانی‌های اچ‌بی‌او مکس و نتفلیکس هستیم؛ دلیل این جدال چیزی نیست جز اکران آنلاین و پخش فیلم گودزیلا علیه کونگ (با عنوان اصلی Godzilla Vs Kong). این دو کمپانی در تلاشند تا امتیاز پخش این فیلم احتمالا پرفروش را از آن خود کنند و اثری که موفقیت آن پیش‌بینی شده است را در شبکه‌ استریم خود به نمایش بگذارند.


چرا عاشق تماشا کردن جنگ و نبرد هیولاها هستیم؟


اما داستان از این قرار است: کمپانی‌های سازنده‌ این فیلم (لجندری پیکچرز و برادران وارنر) به دنبال سرویسی برای انتشار فیلم هیولایی‌شان در ماه می سال ۲۰۲۱ هستند. اما برنامه‌ اکران سال آینده بسیار فشرده ‌است و فیلم‌های زیادی در صف اکران هستند؛ از طرفی فیلم‌های جدید ساخته می‌شوند و از طرف دیگر، فیلم‌هایی که اکران آن‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد، در سال ۲۰۲۱ منتشر خواهند شد.

پیشنهاد ۲۰۰ میلیون دلاری نتفلیکس برای خرید امتیاز پخش فیلم گودزیلا علیه کونگ کمپانی لجندری را وسوسه کرده است؛ سهم این کمپانی از فروش ۷۵ درصد خواهد بود و با اینکه برادران وارنر تنها ۲۵ درصد را از آن خود می‌کند اما کنترل و مدیریت اکران و انتشار را بر عهده دارد و در حال حاضر پیشنهادها را بررسی می‌کند.

کمپانی برادران وارنر اعلام کرد: «اکران فیلم گودزیلا علیه کونگ برای سال آینده برنامه‌ریزی شده‌است.»

به نظر شما بین نتفلیکس و اچ‌بی‌او کدامیک پیروز میدان می‌شود و امتیاز اکران را به‌دست می‌آورد؟


منبع: Empire Online

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.