انیمیشن «لوکا» در تابستان سال ۲۰۲۱ توسط پیکسار منتشر می‌شود

انریکو کاساروسا، کارگردان انیمیشن کوتاه «ماه» (با عنوان اصلی La Luna)، در حال ساخت اولین فیلم بلند خود با نام «لوکا» (با عنوان اصلی «Luca») با سرمایه‌گذاری پیکسار است. انیمیشن «لوکا» درباره بلوغ یک نوجوان به همراه دوست اسرارآمیزش در سواحل ایتالین ریورا خواهد بود. با فیلیمو شات همراه باشید تا جزئیات این پروژه را بررسی کنیم.


شرکت پیکسار هنوز هم با انتخاب بهترین هنرمندان برای کارگردانی و ساخت فیلم، به سیاست‌های تنوع‌طلبانه و همه‌شمول خود ادامه می‌دهد. انیمیشن «لوکا» (با عنوان اصلی Luca) به کارگردانی انریکو کاساروسا (نامزد جایزه اسکار برای انیمیشن کوتاه «لا لونا») قرار است هجدهم ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ منتشر شود. آندره‌آ وارن (تهیه‌کننده فیلم‌های «گدازه» با عنوان اصلی Lava و «ماشین‌ها ۳» با عنوان اصلی Cars 3) تهیه‌کننده این فیلم بلند خواهد بود. داستان انیمیشن «لوکا» درباره تابستان فراموش‌نشدنی یک پسر جوان در سواحل ایتالین ریوراست. او به همراه بهترین دوست پنهانی خود، که یک هیولای دریایی از دنیایی دیگر در زیر سطح دریا است، سوار اسکوتر می‌شوند، شنا می‌کنند و پاستا و بستنی ژلاتو می‌خورند.

کاساروسا در بیانیه‌ای گفت:

«داستان انیمیشن «لوکا» برای من ریشه‌دار و شخصی محسوب می‌شود، نه‌فقط به خاطر این‌که قصه در سواحل ایتالین ریورا (جایی که من در آن بزرگ شده‌ام) اتفاق می‌افتد، بلکه به این خاطر که در هسته مرکزی این فیلم از رابطه دوستی تجلیل می‌شود. دوستی‌های کودکی اغلب نقش مهمی در تعیین شخصیت آینده ما بازی می‌کنند و مرکز داستان ما در فیلم «لوکا» همین رابطه‌ها هستند. بنابراین علاوه بر زیبایی‌ها و جذابیت‌های سواحل ایتالیا، فیلم ما تجربه‌های فراموش‌نشدنی تابستانی را نشان می‌دهد که باعث تغییر اساسی لوکا می‌شوند.»

کاساروسا از ۹ سال پیش سرپرست بخش داستان‌پردازی پیکسار است. او در فیلم‌های «شگفت‌انگیزان ۲» (با عنوان اصلی Incredibles 2)، فیلم برنده جایزه اسکار«کوکو» (با عنوان اصلی Coco)، «دایناسور خوب» (با عنوان اصلی The Good Dinosaur)، «بالا» (با عنوان اصلی Up)، «راتاتویی» (با عنوان اصلی Ratatouille)، «ماشین‌ها ۲» (با عنوان اصلی Cars 2) و «ماشین‌ها» (با عنوان اصلی Cars) حضور داشته است. فیلم بلند «لوکا» ریشه در انیمیشن کوتاه «ماه» ساخته کاساروسا دارد؛ انیمیشنی که حال‌وهوایی ایتالیایی دارد و در آن پسر جوانی در یک قایق چوبی کهنه همراه با پدر و پدربزرگ بداخلاق خود برای یک ماجراجوئی جادویی ماه‌گونه راهی دریا می‌شود.

انیمیشن کوتاه ماه
انیمیشن کوتاه «ماه» (با عنوان اصلی La Luna)

کاساروسا در مصاحبه‌ای گفته است:

«فیلم «لا لونا» یک داستان شخصی درباره بزرگ شدن من کنار دریا در جنوآ بود؛ فیلم کوتاه «ماه» به خوبی نشان می‌داد که چگونه پدر و پدربزرگ من به‌ندرت با همدیگر صحبت می‌کردند. یادم می‌آید وقتی‌که ۱۱ یا ۱۲ ساله بودم، با آن‌ها سر میز شام و وسط گفت‌وگوهای واقعاً معذب‌کننده‌ای گیر می‌افتادم. احتمالاً بیشتر آن احساسات به خاطر این بود که پدربزرگم با ما زندگی می‌کرد.»

کاساروسا پیش‌ازاین از هایائو میازاکی و «شازده کوچولو» به عنوان منابع الهام خود یاد کرده بود. او مطمئناً از در هم آمیختن شخصیت‌ها لذت می‌برد. کاساروسا زمینه تقابل‌های دراماتیک را در داستان رنگارنگ خود می‌چیند تا با رابطه دوستی بین دو موجود مختلف، مفهوم اساسی وحدت را به تصویر بکشد.


معرفی ۲۵ انیمیشن برتر دهه ۲۰۱۰ را در فیلیمو شات بخوانید


در فیلم «لا لونا» او برای رسیدن به شکل‌ها و موج‌های گرافیکی با آبرنگ و پاستل ظاهر نقاشی‌گونه‌ای آفریده است. با توجه به فیلم اولش، کاساروسا این حس زیبایی‌شناسانه را در انیمیشن «لوکا» بسط داده است.

پیت داکتر، به عنوان کارگردانی که به مدیر ارشد خلاق شرکت پیکسار تبدیل شده و بخشی از مدیریت جدید شرکت پیکسار در دوران بعد از جان لستر محسوب می‌شود، روی دو موضوع داستان‌پردازی غیراقتباسی و اصالت فرهنگی بیشتر تأکید دارد. فیلم سینمایی «روح» (با عنوان اصلی Soul) به عنوان پروژه بعدی او (که بیستم نوامبر اکران می‌شود) نمونه‌ای از همین امر است. انیمیشن «روح» اولین فیلم موزیکال و خیالی پیکسار است که نقش اصلی آن را یک بازیگر سیاه‌پوست بازی می‌کند و درباره سبک موسیقی جاز و هستی‌گرایی است.


درباره انیمیشن «روح» بیشتر بخوانید


دراین‌بین، دومی شی، کارگردان فیلم کوتاه و برنده جایزه اسکار «بائو» (با عنوان اصلی Bao) هم با کمک‌های داکتر به‌سختی مشغول کار بر روی اولین فیلم بلند خود است. داکتر او را تشویق کرده تا از تجربه‌هایی که به‌عنوان یک چینی-کانادائی از زندگی در شهر تورنتو به دست آورده الهام بگیرد.


منبع: IndieWire

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.