تاریخ مراسم گلدن گلوب ۲۰۲۱ مشخص شد

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود تاریخ رأی‌گیری اصلی خود برای هفتادوهشتمین مراسم سالانه گلدن گلوب را اعلام کرد.
مراسم گلدن گلوب که با میزبانی تینا فی و ایمی پولر اجرا خواهد شد، روز یکشنبه بیست‌وهشتم فوریه ۲۰۲۱ برگزار می‌شود و به خاطر بلاتکلیفی‌هایی که بر اثر شیوع ویروس کرونا وجود دارد تقریباً دو ماه از تاریخ همیشگی خود (اوایل ماه ژانویه) به تعویق انداخته شده است.
هنوز مشخص نشده است که مراسم اهدای جوایز به صورت مجازی برگزار می‌شود یا اینکه بازیگرها می‌توانند مانند گذشته جمع شوند و با رأی‌دهندگان انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که از حدود ۹۰ روزنامه‌نگار بین‌المللی تشکیل شده است در کنفرانس‌های مطبوعاتی حاضر شوند.

از آن‌جایی که بیشتر فیلم‌های امسال امکان اکران در سالن‌های سینما را نداشته‌اند، قوانین گلدن گلوب اجازه خواهد داد فیلم‌های منتشرشده در سرویس‌های پخش اینترنتی هم برای شرکت در رقابت‌ها در نظر گرفته شوند.

تاریخ نمایش فیلم‌های موردبحث مراسم گلدن گلوب در یک بازه زمانی چهارده ماهه از اول ژانویه سال ۲۰۲۰ تا بیست و هشتم فوریه سال ۲۰۲۱ ادامه دارد. مراسم اسکار هم فعلاً تا بیست و پنجم آوریل سال ۲۰۲۱ به تعویق انداخته شده است و فیلم‌های مشابهی را در بر می‌گیرد که برای شرکت در فصل جوایز بعدی از ماه ژانویه تا فوریه اکران می‌شوند.
از آن‌جایی که بیشتر فیلم‌های امسال امکان اکران در سالن‌های سینما را نداشته‌اند، قوانین گلدن گلوب اجازه خواهد داد که فیلم‌های منتشرشده در سرویس‌های پخش اینترنتی (البته در صورتی که به قصد اکران سینمایی ساخته شده باشند) هم برای شرکت در رقابت‌ها در نظر گرفته شوند.

جدول زمانی تاریخ‌های کلیدی از این قرار است:
۳۰ نوامبر ۲۰۲۰: اتمام مهلت ارسال فرم‌های شرکت در بخش فیلم و آثار تلویزیونی گلدن گلوب.
۳۰ دسامبر: اتمام مهلت ارسال برگه‌های سفید رأی برای تعیین نامزدهای تلویزیونی به تمامی اعضای انجمن مطبوعات خارجی هالیوود توسط شرکت ارنست اند یانگ.
۱۲ ژانویه سال ۲۰۲۱: اتمام مهلت دریافت برگه‌های رأی برای تعیین نامزدهای تلویزیونی توسط شرکت ارنست اند یانگ در ساعت پنج بعد از ظهر.
۱۳ ژانویه: اتمام مهلت ارسال برگه‌های سفید رأی برای تعیین فیلم‌های نامزد به تمامی اعضای انجمن مطبوعات خارجی هالیوود توسط شرکت ارنست اند یانگ.
۲۶ ژانویه: آخرین روز نمایش فیلم‌های شرکت‌کننده.
۲۷ ژانویه: آخرین مهلت برگزاری کنفرانس‌های مطبوعاتی برای فیلم‌ها.
۳۰ ژانویه: اتمام مهلت دریافت برگه‌های رأی برای تعیین فیلم‌های نامزد توسط شرکت ارنست اند یانگ تا ظهر.
۳ فوریه: اعلام نامزدهای هفتادوهشتمین مراسم سالانه جایزه گلدن گلوب در ساعت پنج بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی اقیانوس آرام.
۱۰ فوریه: ارسال برگه‌های سفید رأی نهائی به تمامی اعضای انجمن مطبوعات خارجی هالیوود توسط شرکت ارنست اند یانگ.
۲۳ فوریه: اتمام مهلت دریافت برگه‌های رأی نهایی توسط شرکت ارنست اند یانگ در ساعت پنج بعد از ظهر.
۲۸ فوریه: برگزاری هفتادوهشتمین مراسم سالانه جایزه گلدن گلوب و اعلام اسامی برندگان.


منبع: Variety

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.