تریلر فیلم «دور برو»؛ کارگردان فیلم «دلیر»، افسانه‌ای جدید را روی پرده می‌برد

برندا چپمن کارگردان فیلم «دلیر» (با نام اصلی Brave) برای کمپانی پیکسار و «شاهزاده مصر» (با نام اصلی The Prince of Egypt) حالا با فیلم «دور برو» (با عنوان اصلی Come Away) به قلمرو فیلم‌های لایو اکشن وارد شده است. فیلمی زیبا که ماجراهای پیتر و آلیس را روایت می‌کند: یک خواهر و برادر که با هم بزرگ شده‌اند. ماجراهای فیلم قبل از آن اتفاق می‌افتند که آلیس به سرزمین عجایب و پیتر به ناکجاآباد بروند و وارد افسانه‌های پریان شوند. در این فیلم دوست‌داشتنی که همه اعضای خانواده از آن لذت خواهند برد، آنجلینا جولی، دیوید اویلوو، مایکل کین، گوگو امبتا-را، کلارک پیترز و درک جاکوبی به ایفای نقش می‌پردازند؛ اما باید گفت که ستاره‌های آن، بدون تردید، جردن ای نش و کیرا چانسا در نقش‌های پیتر و آلیس هستند. به‌راستی که تماشای این فیلم، غبار نشسته بر افسانه‌های کودکی را پاک خواهد کرد و بیننده را با خود به دنیای افسانه‌ها خواهد برد. پیش از آنکه به سراغ تماشای تریلر فیلم «دور برو» برویم، برای اطلاع از جزییات بیشتر با فیلیمو شات همراه باشید.


فیلم «دور برو» که در جشنواره فیلم ساندنس به روی پرده رفته است، از نظر بینندگان بازگشتی دوست‌داشتنی، خلاقانه و شگفت‌انگیز به افسانه‌های آشنای قدیمی به شمار می‌رود؛ چنان که می توان آن را داستان کلاسیکی جدید برای کودکان دنیای مدرن دانست. فیلمنامه این اثر توسط ماریسا کیت گودهیل نوشته شده است. او به‌خوبی شخصیت‌هایی آشنا را از دل افسانه‌های قدیمی بیرون کشیده؛ بدون آن که پیش‌زمینه‌ای که از آن‌ها در ذهن مخاطب وجود دارد، کمترین فشار و تحمیلی بر داستان ایجاد کند؛ انگار که همه این شخصیت‌ها فقط به این داستان تعلق دارند و روایت خود را به زیبایی به تصویر می‌کشند.
یکی از جذابترین بخش‌های فیلم در همان ابتدا و در ثانیه سی‌وپنجم اتفاق می‌افتد؛ پیتر در جنگل نزدیک خانه بازی می‌کند. او مشغول جنگیدن در نبردی خیالی است و چپمن (کارگردان) تیری را نمایش می‌دهد که به شکل اولیه خود یعنی یک تکه چوب تبدیل می‌شود. در واقع در این صحنه، آنچه که نمایش داده می‌شود تخیلات شخصیت پیتر است و می‌توان دید که پیتر حتی در کودکی و سال‌ها قبل از آن که به قهرمان افسانه‌های پریان تبدیل شود نیز به دنیای اوهام فانتزی سرک می‌کشیده است.

منابع رسمی، خلاصه داستان فیلم را منتشر کرده‌اند:

در داستانی فانتزی و تازه، دو شخصیت نام‌آشنا و دوست‌داشتنی افسانه‌های پریان، یعنی پیتر پن و آلیس در سرزمین عجایب در کنار هم قرار گرفته‌اند. آلیس با بازی کیرا چانسا، دختری ۸ ساله است که با برادر پرشروشور خود پیتر (با بازی جردن ای نش) و برادر بزرگترشان دیوید (با بازی ریس یا تس) در دنیای زیبای خیالات خود، در شهری ییلاقی و کوچک در انگلستان زندگی می‌کنند. پدر و مادرشان جک و رز (با بازی دیوید اویلوو و آنجلینا جولی) آن ها را به دنیای افسانه‌ها می‌برند و بچه‌ها باور دارند که مهمانی‌های چای، جنگ‌های تن‌به‌تن با شمشیر و کشتی دزدان دریایی واقعا وجود دارند. اما همه این دنیای رنگارنگ ناگهان به پایانی دردناک و غم‌انگیز ختم می‌شود. پدر و مادر، غم‌زده و نگران و گرفتار در مشکلات مالی هستند. پیتر تلاش می‌کند تا قهرمان آن‌ها باشد؛ او با آلیس به لندن سفر می‌کند تا گنجی را که ارثیه‌ای خانوادگی به شمار می‌رود به صاحب بدجنس یک مغازه امانت‌فروشی بفروشند. نقش این فروشنده شیطان‌صفت که با نام سی جی شناخته می‌شود توسط دیوید جیاسی ایفا می‌گردد. در بازگشت به خانه، آلیس به طور موقت، وارد سوراخ خرگوشی عجیب می‌شود و در همان زمان پیتر برای همیشه به‌عنوان رهبر گروه پسران گم شده به دنیایی افسانه‌ای قدم می‌گذارد.

تاریخ اکران این فیلم سینمایی سیزدهم نوامبر سال ۲۰۲۰ اعلام شده است. تریلر فیلم «دور برو» را در فیلیمو شات ببینید:


منبع: Slash Film

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.