مارول اکران فیلم «دکتر استرنج ۲» را به تعویق انداخت

کووید ۱۹ همچنان در سرتاسر جهان فاجعه می‌سازد و مشکل‌آفرینی می‌کند. این بیماری، به تمام تولیدات و صنایع در جهان آسیب رسانده و صنعت سینما نیز به همان اندازه تحت تاثیر و ضربه خورده است؛ تمام تولیدات سینمایی متوقف شده‌اند و حتی مراحل پس از تولید نیز نمی‌تواند با سرعت پیشین ادامه پیدا کند. این موضوع بر تاریخ انتشار بسیاری از فیلم‌ها و یا بلاک‌باسترهای سال ۲۰۲۰ تاثیر گذاشته است و آن‌ها حداقل به یک سال برای تکمیل فرایندهای تولید و پسا تولیدشان نیاز دارند. دنیای مارول نیز مثل سایرین درگیر این مشکلات شده است. از مهمترین تغییرات تولیدات استودیو مارول، می‌توان به تاخیر ۴ ماهه اکران فیلم «دکتر استرنج ۲» اشاره کرد. در اصل، انتشار این فیلم برای پنجم نوامبر سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده بود اما متاسفانه تاریخ انتشار قسمت جدید «دکتر استرنج» با عنوان«Doctor Strange in the Multiverse of Madness»، به تاریخ ۲۵ مارس سال ۲۰۲۲ تغییر پیدا کرده است.


حضور شخصیت‌های کلاسیک دنیای سینمایی مارول در فیلم «دکتر استرنج ۲»


«دکتر استرنج ۲» به کارگردانی سم ریمی و با بازی بندیکت کامبربچ و الیزابت اولسن در نقش واندا ماکسیموف و اسکارلت ویچ ساخته شده است. همچنین مایکل ولدرون (سرپرست نویسندگان سریال جدید مارول در شبکه دیزنی پلاس با عنوان «لوکی»)، نیز نویسندگی این فیلم را بر عهده دارد. می‌توان گفت که این فیلم تاثیر مستقیمی بر مینی سریال جدید اینترنتی دیزنی پلاس، «وانداویژن» خواهد گذاشت. قاعدتاً اکران فیلم «دکتر استرنج ۲» باید در تابستان سال ۲۰۲۱ و چند ماه پس از انتشار «وانداویژن» در بهار اتفاق می‌افتاد؛ چرا که گفته شده بود میان سریال دیزنی پلاس و قسمت دوم «دکتر استرنج» نقاط مشترک بسیاری وجود دارد و این دو با هم در ارتباط‌اند.
هنوز اطلاعیه جدیدی از جدول پخش سریال‌های مارول در دیزنی پلاس نیامده است ولی مطمئن باشید که سریال‌های زیادی قرار است تاخیر بخورند. طبق این جدول، گرچه به نظر بعید می‌رسد، سریال «وانداویژن» در دسامبر سال ۲۰۲۰ پخش می‌شود ولی انتظار می‌رود پخش آن تا سال ۲۰۲۱ به تعویق بیفتد.

تغییر دیگری هم در دنیای سینمایی مارول به وجود آمده است. تاریخ انتشار «ثور: عشق و طوفان» به کارگردانی تایکا وایتیتی، یک هفته جابجا شده و از تاریخ ۱۱ فوریه ۲۰۲۲ به ۱۸ فوریه تغییر کرده است. صرف‌نظر از بلایی که کووید ۱۹ بر سر تمام تاریخ‌های ثبت شده آورده، اکران فیلم «دکتر استرنج ۲» در حدود ۶ هفته از فیلم «ثور» جلوتر بود تا بتواند گیشه سینما و مخاطبین را به‌اندازه کافی راضی نگه دارد اما با شرایط فعلی، این اتفاق رخ نخواهد داد. ولی می‌توانیم امیدوار باشیم که پیش بینی‌های فروش خیلی تغییر نکند چرا که موضوعات دو فیلم «دکتر استرنج ۲» و «ثور۴» چندان به یکدیگر مربوط نیستند.

پس برای جمع‌بندی:
تاریخ اکران فیلم «دکتر استرنج ۲» به ۲۵ ماه مارس و «ثور» به ۱۸ فوریه سال ۲۰۲۲ تغییر یافت.
تاریخ فیلم‌های دیگر سینمای مارول همچنان ثابت‌اند و تغییر نکرده‌اند.
«بیوه سیاه» در تاریخ ۶ نوامبر، «اترنالز» در تاریخ ۱۲ فوریه و «شان-چی و افسانه ده حلقه» در تاریخ ۷ می در سال ۲۰۲۱ اکران می‌شوند. فیلم‌های «پلنگ سیاه ۲ » در تاریخ ۸ می و «کاپیتان مارول ۲» نیز در تاریخ ۸ جولای سال ۲۰۲۲ اکران خواهند شد.


منبع: The Playlist

شاید برایتان جالب باشد
4 نظر
 1. فيلم بين می گوید

  اهههههههه دیگه مارول به درد نمیخوره دیگه
  تونى جذاب مارو که کشتین
  ثورى که ابر مرد افسانه هاى یونانى بود رو به باد فنا دادین
  کاپینان آمریکا عم که رف قاطى مرغا
  تنها شخصیتاى زن جذاب فیلمم که مامور رمانف و اون دختر سبزه بودن به خاطر سنگ روح هلاکشون کردین
  بازم بگم ؟
  همین دکتر استرنج جذاب با اون داستان محشرش برامون مونده بود که اونم انداختین بعد مرگ ما
  (انصافا کى از کرونا زنده بیرون میاد ؟ اگرم بیاد افسردس …)
  بابا دست از سر این قهرمانات و ما بردار مارول !!!!

 2. 😜❤️😜 می گوید

  دمت گرم
  خخخخ

 3. متین می گوید

  درود بر تو

 4. پپر پاتس می گوید

  در پاسخ اون عزیزی که اسمش رو گذاشته فیلم بین:راست میگی ولی قطعا تونی رو برمیگردونن درمورد ثورم که نگم برات…اصن دلم میخواد حرفتو با طلا حک کنم گفته شده که گامورا و نات هم برخواهند گشت دکتر استرنج جذاب(XD)هم عقب افتادن فیلمش به خاطر سلامت بازیگراس به هر حال سلامت که بهتر از مریضیه ولی حرفت راست بود دمت گرم

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: