جایزه انجمن کارگردانان آمریکا برای سم مندس

سم مندس، کارگردان فیلم تحسین‌شده «۱۹۱۷» پس از کسب جوایز متعدد، بالاخره موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم سینمایی بلند از انجمن کارگردانان آمریکا (DGS) شد. این موفقیت، مندس را به دریافت جایزه بهترین کارگردانی در نودودومین دوره جوایز اسکار نزدیک‌تر کرد.

فیلم «۱۹۱۷» پیش از این، جوایز بسیاری را از آن خود کرده است: جایزه بهترین تهیه‌کننده سال، جوایزی از انجمن منتقدان آمریکا،انجمن منتقدان هالیوود، انجمن فیلمبرداران آمریکا، انجمن تدوین و گلدن گلوب.

در مراسم اهدای جوایز انجمن کارگردانان آمریکا ، فیلم «هانی بوی» با عنوان اصلی«Honey Boy» به کارگردانی آلما هارل، جایزه اولین فیلم سینمایی بلند را از آن خود کرد. همچنین، استیون بوگنار و جولیا ریچرت جایزه بهترین فیلم مستند را دریافت کردند.

در بین مجموعه‌های تلویزیونی، جایزه شایستگی Kudos برای کارگردانی اولین فصل سریال«نگهبانان» با عنوان اصلی «Watchmen » از شبکه اچ.بی.او، به نیکول کاسل تعلق گرفت و بیل هیدر هم برای اپیزود «رونی/لی‌لی» از سریال«بری» با عنوان اصلی «Barry» برنده جایزه شد.

در این مراسم، جایزه حوزه برنامه‌های متنوع و گفت‌وگو محور،اخبار و برنامه‌های ورزشی به اندی فیشر و جیمز باروز برای اجراهای زنده و برنامه‌های سرگرم‌کننده «آل این د فمیلی» یا «All In The Family» و «جفرسون» اعطا شد. جایزه دیگری در همین حوزه و در حوزه برنامه‌های زمان‌بندی‌شده به دان کینگ اهدا شد.

همچنین دیزنی پلاس اولین نشان افتخار خود را دریافت کرد و اپیک جونز هم در حوزه پیام‌های بازرگانی، برنده جایزه‌ای برای «اسکوئراسپیس» شد.

فیلم «۱۹۱۷» به وقوع ماجرایی در میانه جنگ جهانی اول می پردازد؛ اثری درخور توجه که حضور باشکوهی را در فصل جوایز تجربه می‌کند. حال باید دید که جایزه انجمن کارگردانان آمریکا ، چگونه بر سرنوشت «۱۹۱۷» در کسب جایزه اسکار تاثیر می‌گذارد.


منبع: Empire Online

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.