شبهای مافیا ، یک رئالیتی‌شو که برای اولین بار رکورد شبکه نمایش خانگی را جابه‌‌جا کرد

این نوشته در تاریخ ۴ آذر ۹۹ به‌روزرسانی شده است.
رئالیتی‌شو شبهای مافیا ، در مقایسه با قسمت‌های نخست سریال‌ها، رکورد دقیقه تماشای جدیدی را در پلتفرم فیلیمو ثبت کرد.
به گزارش روابط عمومی فیلیمو، برای اولین بار پس از بررسی آماری دقایق تماشا سریال‌ها و رئالیتی‌شو‌ها در هفته اول انتشار، شبهای مافیا ساخته سعید ابوطالب، تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه سوم آذرماه به رکورد شگفت‌انگیز ۱۹ میلیون دقیقه تماشا دست یافت و این رکورد، رفتار متفاوتی را در فیلیمو ثبت کرد.
این استقبال نشان می‌دهد که قسمت اول شب‌های مافیا با رکورد ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار دقیقه تماشا بالاتر از سریال‌های هم‌گناه، دل، هیولا و مانکن قرار گرفته است؛ این سریال‌ها به‌ترتیب، ۱۱ میلیون و ۷۲۲ هزار و ۲۴ دقیقه، ۱۷ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۸۶۱ دقیقه، ۸ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۹۹۳ دقیقه و ۷ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۹۱۸ دقیقه در هفته اول انتشار تماشا شده‌اند.
همچنین قسمت اول این برنامه بالاتر از شام ایرانی و رالی ایرانی قرار گرفت؛ تا شاهد تفاوت چشم‌گیر دقیقه تماشا شبهای مافیا نسبت به قسمت اول شام ایرانی با یک میلیون و ۹۴۷ هزار ۸۷۳ دقیقه و رالی ایرانی با یک میلیون و ۴۰ هزار و ۷۶۶ دقیقه در دسته‌بندی برنامه‌های رئالیتی‌شو باشیم.
در هر فصل از شب‌های مافیا یکی از بازیگران سینما و تلویزیون، ۱۲ نفر از دوستانش را برای بازی مافیا دعوت می‌کند و آنها به اتفاق محمدرضا علیمردانی که در بازی به او لیدر یا برگزارکننده می‌گویند بازی را کاملا رئال و بدون دخالت گروه کارگردانی انجام می‌دهند و در قسمت اول این برنامه که روزهای سه‌شنبه ساعت ۸ صبح از فیلیمو پخش می‌شود. سیدجواد هاشمی، هادی کاظمی، بیژن بنفشه‌خواه، محمدرضا هدایتی، حامد آهنگی، رضا شفیعی جم، کاوه خداشناس، هومن حاجی عبدالهی، عماد طالب‌زاده، مجید واشقانی، میرطاهر مظلومی و بهرنگ علوی جلوی دوربین ابوطالب رفتند.
سعید ابوطالب پیش از شبهای مافیا ، رالی ایرانی ۱و ۲، سرزمین دانایی، هفت روز و هفت ساعت، دستم را بگیر و شام ایرانی را در قالب ریالیتی شو در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی کارگردانی و تهیه‌کنندگی کرده است. 

در پایان گقتنی است رکورد قسمت نخست در اختیار سریال آقازاده با ۲۷ میلیون و ۶۴۷ هزار و ۹۲۰ دقیقه تماشا به کارگردانی بهرنگ توفیقی و تهیه‌کنندگی حامد عنقاست که روزهای جمعه ساعت ۱۲ از شبکه نمایش خانگی پخش می‌شود.


این نوشته در تاریخ ۲۷ آبان ۹۹ به‌روزرسانی شده است.
این روزها تماشای بازی یکی از پرطرفدارترین سرگرمی‌های بصری به حساب می‌آید؛ این موضوع که می‌توانید درگیر شدن گیمر با چالش‌ها را ببینید، گاهی بسیار هیجان‌انگیزتر از خود گیم به نظر می‌رسد و واکنش‌های واقعی‌ و غافلگیر شدن‌ها به هیجان و جذابیت فرایند پیش‌رَوی بازی اضافه می‌کند.
در تجربه اول، خیلی‌ها نسبت به این موضوع گارد دارند و شاید بگویند «چه کار مسخره‌ای!» اما فقط کافی‌ست با یک گیمر خوب و یک بازی هیجان‌انگیز آن را تجربه کنند… آن وقت است که اصطلاحا «طعمش زیر دندون می‌مونه» و هرازگاهی هوس تکرار این تجربه به سرشان می‌زند.
در واقع به همین دلیل است که پلتفرم‌های استریم گیم مثل آپارات‌گیم و توییچ اینقدر پرطرفدار می‌شوند و مخاطب‌های پروپاقرصی دارند که روزانه ساعت‌ها به تماشای گیم می‌نشینند و حتی از گیمرها حمایت مادی (دونیت) می‌کنند.
حالا این بازی را‌ به رقابت دو گروه تبدیل کنید: علاوه‌بر بیشتر شدن هیجان، حس همذات‌پنداری با یکی از گروه‌ها را هم اضافه می‌کند؛ تماشای بازی فوتبال را تصور کنید، فارغ از طرفداری، بیشتر افراد بازی‌های مهمی مثل دربی، ال کلاسیکو، فینال جام جهانی و غیره را تماشا می‌کنند تا صرفا سرگرم شوند و همپای بازیکنان هیجان بُرد را تجربه کنند.
رئالیتی‌شوی شبهای مافیا دقیقا در همین دسته‌بندی قرار می‌گیرد. تماشای یک بازی رقابتیِ مدرن که خیلی از موقعیت‌ها و درگیری‌های روزانه زندگی را به چالش می‌کشد؛ مفاهیمی مثل دروغ، صداقت، رفاقت و سیاست در این رقابت حضور پررنگ دارند و برای همین است که خیلی‌ها بازی مافیا را «بازی آموختنِ زندگی» می‌دانند.
آن‌ها که تجربه این بازی را دارند، می‌دانند که بازی کردن در نقش گاد (گرداننده) لذت خاص خودش را دارد: لذت این که می‌توانی دو روی سکه را همزمان ببینی و از تماشای چالش‌های پیش‌روی شرکت‌کننده‌ها متعجب و متحیر شوی. البته که بازی در نقش شهروند و مافیا هم بسیار جذاب و لذت‌بخش است؛ حتی زمانی که از بازی خارج یا اصطلاحا کشته می‌شوی و می توانی با تماشای ادامه بازی، جنس دیگری از تجربه چالش‌ها را داشته باشی.

شبهای مافیا دقیقا لمس همین تجربه است: تماشایِ خارج از گودِ رقابت آدم‌های معروفی که حالا فارغ از همه‌ پیش‌زمینه‌های ذهنی مخاطب، تصویری واقعی از هوش و ذکاوت‌شان دیده می‌شود و این فاکتور مضاعفی است برای پیشنهاد یک تجربه‌ بصری لذت بخش.

اگر تا به حال مافیا بازی نکرده‌اید، باز هم پیشنهاد می‌کنم این برنامه را ببینید؛ چراکه هم یک بازی مدرن یاد می‌گیرید – که اتفاقا در دنیا بازی مهم و محبوبی به حساب می‌آید – و هم درس‌هایی می‌گیرید که قطعا بر جهان‌بینی و زندگی شما تاثیر مستقیمی دارد.
بسیاری از رئالیتی‌شوهای مسابقه‎‌ای به‌واسطه تدوین و کارگردانی آنقدر که باید واقعی و رئال نیستند و طبیعتا بخشی از ماجرا به تصویر کشیده می‌شود؛ اما شبهای مافیا به‌خاطر نوع قوانین بازی نمی‌تواند دست‌خوش کارگردانی یا حذف و تقطیع شود. از این رو، مثل تماشای یک بازی مهم فوتبال می‌تواند هیجان‌انگیز و تجربه بصری نابی باشد. با همان فاکتورهایی که تماشای فوتبال را جذاب می‌کند: شادی و عصبانیت.
سوای این موضوع، تجربه موفقی که برنامه خندوانه در معرفی بازی‌های دسته جمعی داشته می‌تواند پیش‌زمینه خوبی برای دیدنِ شبهای مافیا باشد. بازی‌ای که این روزها می‌توان در کنار دوستان و خانواده تجربه کرد.

شبهای مافیا در فیلیمو

این خبر در تاریخ ۲۶ آبان ۹۹ به‌روزرسانی شده است.
با پیوستن کاوه آفاق به رئالیتی شوی شبهای مافیا به عنوان خواننده تیتراژ، زمان پخش جدیدترین ساخته سعید ابوطالب مشخص شد.
به گزارش روابط عمومی این مجموعه، کاوه آفاق قطعه‌ای را برای شبهای مافیا خوانده است که به‌عنوان تیتراژ پایانی پخش می شود. ساخت موسیقی متن نیز برعهده آمین ملک است.
شب‌های مافیا که با سرمایه گذاری شرکت هنر اول ساخته می‌شود، از ۲۷ آبان‌ماه ۹۹، سه شنبه‌ها ساعت ۸ صبح توسط فیلیمو پخش خواهد شد.


این خبر در تاریخ ۲۰ آبان ۹۹ به‌روزرسانی شده است.

با بخش دوم گزارش ویدیویی اختصاصی فیلیمو شات از پشت‌صحنه رئالیتی‌شوی شبهای مافیا همراه شما هستیم.


این خبر در تاریخ ۱۴ آبان ۹۹ به‌روزرسانی شده است.
شبهای مافیا ، رئالیتی‌‏شویی به کارگردانی و نویسندگی سعید ابوطالب، با حضور ۳۷ بازیگر زن و مرد به‌زودی به‌صورت اختصاصی از فیلیمو پخش خواهد شد. با گزارش ویدیویی اختصاصی فیلیمو شات از پشت‌صحنه این برنامه همراه باشید.


خبر ۷ آبان ۹۹
به گزارش روابط عمومی فیلیمو، در این رئالیتی‌شو در هر فصل یکی از بازیگران سینما و تلویزیون، ۱۲ نفر از دوستانش را برای بازی مافیا دعوت می‌کند. آنها به اتفاق شخص دعوت‌کننده (که در بازی به او لیدر یا برگزارکننده می‌گویند) بازی را کاملا رئال و بدون دخالت گروه کارگردانی انجام می‌دهند.

ابتدا بازی با ۱۲ بازیگر مرد برگزار می‌شود و سپس ۲ گروه ۱۲ نفره شامل زنان و مردان بازیگر نیز این بازی را تجربه خواهند کرد که در مجموع، تعداد شرکت‌کنندگان را به عدد ۳۷ می‌رساند.
نسرین مقانلو، فریبا نادری، بهاره رهنما، مریم مومن، نسیم ادبی، خاطره حاتمی، سمیرا حسن‌پور، سیما تیرانداز، سارا خوئینی‌‌ها، آزیتا ترکاشوند، شبنم فرشادجو و روشنک گرامی ۱۲ شرکت‌کننده زن این بازی هستند و رضا شفیعی جم، بیژن بنفشه‌خواه، سیدجواد هاشمی، حامد آهنگی، بهرنگ علوی، مجید واشقانی، عماد طالب‌زاده، محمدرضا هدایتی، میرطاهر مظلومی، هادی کاظمی، هومن حاجی‌عبداللهی و کاوه خداشناس ۱۲ بازیگر مرد شبهای مافیا را تشکیل می‌‏دهند.

گفتنی است لیدر و برگزار‌کننده بازی مافیا در هر سه بازی، محمدرضا علیمردانی است. این مسابقه با سرمایه‌گذاری شرکت هنر اول ساخته و توسط فیلیمو پخش خواهد شد. اولین تیزر شبهای مافیا را در فیلیمو شات ببینید:


شاید برایتان جالب باشد
2 نظر
  1. پریسا وحیدی می گوید

    شب های مافیا دقیقا کی منتشر میشه؟

    1. سها ذاکری | سردبیر فیلیمو شات می گوید

      از ۲۷ آبان ۹۹، هر سه شنبه ساعت ۸ صبح در فیلیمو.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: